Z dumą informujemy, że poprowadzimy debatę praktyków o najlepszych sposobach finansowania filmów podczas festiwalu w Gdyni. Wiemy, że produkcja filmowa to proces wymagający wiele cierpliwości i pracy twórczej. Podstawą jest jednak finansowanie. Producenci filmowi najczęściej korzystają ze środków publicznych. Tymczasem są również inne źródła, o których opowiemy 21 września o godz. 15.30  podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

W debacie udział wezmą:

 

Mec. Maciej Kubiak/LSW

Ekspert w dziedzinie prawa własności intelektualnej, w szczególności prawa filmowego i mediów reklamy, nowych technologii i w zakresie ochrony danych osobowych. Pracę prawnika łączy z pasją wykładowcy. Na swoim koncie ma wsparcie kilkudziesięciu produkcji filmowych oraz telewizyjnych.

 

Magdalena Sroka/PISF

Menedżerka kultury, znawczyni problematyki związanej z kulturą i sztuką, producentka i koordynatorka międzynarodowych projektów, w latach 2010-2015 wiceprezydent Krakowa ds. kultury i promocji miasta, od 2015 r. dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

Robert Baliński/PISF

Od 2008 r. pracuje w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. W Dziale Produkcji Filmowej i Rozwoju Projektów Filmowych zajmuje się współpracą międzynarodową, w szczególności koprodukcjami mniejszościowymi oraz Polsko-Niemieckim Funduszem Filmowym. Od 2010 r. jest zastępcą polskiego przedstawiciela w Euroimages.

 

Piotr […]


<logo>