Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła listę 26. filmów, które będą mogły powalczyć o Oscara w kategorii pełnometrażowy film animowany. Wśród nominowanych są dwie wspaniałe produkcje powstałe z naszym prawnym wsparciem, „Twój Vincent” oraz „Magiczna zima Muminków”.

Z niecierpliwością oczekujemy daty 23 stycznia. Jest to dzień, w którym Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosi pięć filmów nominowanych do Oscara. Szanse na zdobycie nominacji są spore, obie produkcje są wyjątkowe i opowiadają ciekawe historie.

62 tys. klatek filmowych, 115 malarzy, prawie dekada pracy

„Twój Vincent” (ang. Loving Vincent) – film wyreżyserowany przez duet reżyserski, Dorotę Kobielę i Hugh Welchmana, zdobył już uznanie widzów i krytyków na całym świecie. Europejska Nagroda Filmowa dla najlepszego filmu animowanego, nominacja do Złotych Globów, nagroda publiczności na festiwalu animacji w Annecy, dystrybucja w ponad 150 krajach i niedowierzanie. Niedowierzanie jak twórcom udało się ożywić w tak realistyczny sposób obrazy Vincenta Van Gogha. Film nie tylko zachwyca pięknymi, stworzonymi przez 115 malarzy, obrazami w postaci klatek filmowych, ale również intrygującą historią opowiadającą o ostatnich dniach Vincenta Van Gogha. Sam artysta, w liście wysłanym tuż przed śmiercią do brata, napisał „Więc tak naprawdę mówić mogą za nas tylko obrazy”. O wyjątkowości „Twojego Vincenta” mówią nagrody, międzynarodowa dystrybucja i najważniejsze – podziw widzów.

Zespół prawa filmowego wspierał prawnie polskiego producenta tego filmu. Wśród zaangażowanych prawników byli m.in. Maciej Kubiak, Maciej Ślusarek, Milena Bogdanowicz, Marta Galińska, Agnieszka Sidorowicz i Katarzyna Ciepiela. W kwestiach podatkowych projekt wspierali Michał Krysik i Marcin Grzelecki a w zagadnieniach korporacyjnych Szymon Kaczmarek.

Kierujący zespołem prawa filmowego LSW Maciej Kubiak po oficjalnej premierze na gorąco komentował:

„Po wczorajszej premierze „Twojego Vincenta” […]


<logo>