Po raz kolejny polscy twórcy triumfowali w Berlinie. W tym roku w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie, na którym film miał swoją premierę, nagrodę  Srebrnego Niedźwiedzia – Nagrodę Grand Prix Jury otrzymał film ,,Twarz” w reż. Małgorzaty Szumowskiej. LSW reprezentowane przez   Martę Galińską oraz Piotra Nikołajuka było obecne na premierze filmu w Berlinie. Statuetkę Srebrnego Niedźwiedzia odebrała Małgorzata Szumowska.

,,Twarz” jest współczesną baśnią o człowieku, który wskutek wypadku stracił w sposób dosłowny swoją twarz. Zmuszony jest on przejść pionierską operacje przeszczepienie twarzy. Po operacji oraz rekonwalescencji wraca do swojej małej, rodzinnej miejscowości, w której ludzie ze względu na jego inność zaczynają w różnoraki sposób reagować.  Film traktuje o współczesnych, codziennych problemach społeczności, przedstawionych w niecodzienny, ciekawy i zaskakujący sposób.

To nie pozbawiona elementów komediowych słodko-gorzka opowieść – stanowiącą uniwersalną opowieść o obawach i lękach przed czymś czego nie znamy, o tradycji i nowoczesności, o potrzebie wolności, miłości i perspektyw.

Całości dopełniają nietuzinkowe zdjęcia Michała Englerta oraz kapitalna charakteryzacja Waldemara Pokromskiego.

W rolach głównych możemy zobaczyć m.in. Mateusza Kościukiewicza, Agnieszkę Podsiadlik oraz Małgorzatę Gorol.

Marta Galińska i Maciej Kubiak z zespołu prawa filmowego LSW wspierali prawnie spółkę Nowhere sp. z.o.o. -producenta filmu od etapu dewelopmentu.

Zapraszamy do kin od 6 kwietnia.

 


<logo>