[ Produkcja filmowa w Polsce przez wiele lat była przede wszystkim konsumowana przez widzów krajowych. Ostatnie sukcesy frekwencyjne na Polskich filmach oraz skuteczne przykłady dystrybucji międzynarodowej i festiwalowe laury powodują, że producenci coraz otwarciej i chętniej spoglądają na promocję i dystrybucję zagraniczną. Jak jednak robić to efektywnie, nie dysponując gigantycznym budżetem P&A? Jak nie popełnić podstawowych błędów strategicznych, komunikacyjnych i prawnych oraz nie stracić szansy swojego filmu? Między innymi o tym porozmawiamy podczas debaty LSW.

 

Kiedy?
20 września 2018 r. o godzinie 18:00
Gdzie?
Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni,
Scena Kameralna Teatru Muzycznego w Gdyni

 

[ W debacie udział wezmą doświadczeni eksperci działający od wielu lat na rodzimym
rynku filmowym oraz mający na swoim koncie skuteczne działania promocyjne na świecie.

 

Maciej Kubiak – Adwokat. Ekspert w dziedzinie prawa własności intelektualnej, w szczególności prawa autorskiego, filmowego i mediów, reklamy oraz nowych technologii. Pracę prawnika łączy z pasją wykładowcy. Na swoim koncie ma wsparcie kilkudziesięciu produkcji filmowych i telewizyjnych.
Sean Bobbitt – Prezes studio Breakthru FIlms oraz producentem filmowym. Jego ostatni film „Twój Vincent” wygrał nagrodę Europejskiej Akademii Filmowej za najlepszy film animowany w 2017 r., oraz nominacje do Złotych Globów, BAFTA, oraz Oscar. Przed Breakthru Sean był współzałożycielem i prezesem sieci kin Silver Screen. Po sukcesie filmu „Twój Vincent”.
Ewa Puszczyńska – Doświadczony producent, na swoim koncie ma nagrodzoną Oscarem „Idę”. Od ponad 20 lat pracuje dla Opus Film, gdzie z powodzeniem prowadzi międzynarodowe koprodukcje jak i projekty dla międzynarodowych firm. Jest doradcą talentów w Torino Film Lab oraz członkiem zarządu […]


<logo>